Dostęp do narzędzi bibliometrycznych InCites oraz SciVal

Data: 22.01.2018 Kategoria: zasoby i e-zasoby

Użytkownicy Biblioteki Politechniki Wrocławskiej uzyskali w 2018 r. w ramach Wirtualnej Biblioteki Nauki roczny dostęp do narzędzi bibliometrycznych: InCites (dodatek do bazy Web of Science) oraz SciVal (dodatek do bazy Scopus).

akt_incites.jpg

InCites służy do analizy danych zawartych w bazach SCIE, SSCI, A&HCI, JCR i ESI oraz pozwala porównywać dorobek naukowy badaczy i instytucji, analizować wykorzystanie czasopism w instytucjach, opracowywać strategie badawcze, a także może stanowić wsparcie dla decyzji publikacyjnych i kadrowo-administracyjnych.

Warunki dostępu: konto na platformie Web of Science, które można założyć wybierając w menu „Sign In” opcję „Register”.

Uwaga: Użytkownicy, którzy posiadają już konto osobiste Web of Science, powinni przed pierwszym wejściem do InCites wylogować się z konta na Web of Science, następnie wyczyścić dane przeglądarki, po czym zalogować się bezpośrednio przez stronę InCites podając login i hasło konta osobistego Web of Science.

Szczegółowe informacje można znaleźć w Kompendium InCites.

scival.jpg

SciVal, to narzędzie do analizy danych zawartych w bazie Scopus, które umożliwia wizualizację osiągnięć instytucji naukowych, porównanie z innymi jednostkami, ocenę potencjalnych współpracowników oraz partnerów, a także analizowanie trendów w świecie nauki.

Warunki dostępu: osobiste konto do serwisów Elsevier (Science Direct lub Scopus) lub konto założone bezpośrednio na serwerze SciVal po wybraniu opcji „Register Now”.

Zarówno InCites , jak i SciVal dostępne są z komputerów PWr oraz poprzez PROXY.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: infnauk@pwr.edu.pl