Open Access na Politechnice Wrocławskiej – Międzynarodowy Tydzień Otwartej Nauki: 22-28 października 2018 r.

Data: 17.10.2018 Kategoria: nauka, Open Access

Międzynarodowy Tydzień Otwartej Nauki to cykliczne wydarzenie propagujące ideę otwartości w nauce i edukacji. Tematem przewodnim tegorocznej edycji trwającej od 22 do 28 października jest hasło: Designing equitable foundations for open knowledge, co można przetłumaczyć jako: tworzymy rzetelne podstawy otwartej wiedzy.

Biblioteka Politechniki Wrocławskiej włączając się do obchodów Open Access Week zaprasza wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z materiałami promującymi ideę Open Access:

Zachęcamy także do uczestnictwa w webinariach poświęconych licencjom Creative Commons i otwartym zasobom edukacyjnym, przygotowanych przez Koalicję Otwartej Edukacji. Spotkania trwają 60 minut, ostatnie 15 minut przewidziane jest na pytania i dyskusję. Udział jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja:

Prezentacja Open Access 2018 [ .ppt 4.21 MB ]

17-10-2018