Spotkanie Konsorcjum Dolnośląskiej Biblioteki Cyfrowej

Data: 22.06.2022 Kategoria: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa, nauka

20 czerwca 2022 roku w budynku H-14, odbyło się spotkanie Rady Konsorcjum Dolnośląskiej Biblioteki Cyfrowej (DBC) z udziałem Prorektora ds. Nauki - prof. Andrzeja Ożyhara.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele instytucji wchodzących w skład Konsorcjum, a także zaproszeni goście: przedstawiciel Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju oraz Zastępca Dyrektora Biblioteki Narodowej w Warszawie. W trakcie spotkania przedstawiony został raport działalności Dolnośląskiej Biblioteki Cyfrowej za rok 2021 oraz informacje okolicznościowe z okazji piętnastolecia DBC. Gość z Biblioteki Narodowej przedstawił plany i koncepcje digitalizacji na poziomie krajowym oraz rozwiązania dla bibliotek.