Szkolenia Research Smarter, Web of Science i InCites - październik 2021

Data: 14.10.2021 Kategoria: warsztaty, szkolenia, seminaria, webinaria

Zapraszamy na webinaria Research Smarter:

• poniedziałek, 25 października, 12:00 CET
    Podstawy wyszukiwania i nawigacji na nowej platformie Web of Science
    Zobacz, jak poruszać się po nowej platformie Web of Science, aby w pełni wykorzystać jej możliwości. Poznaj nowe funkcje i udogodnienia.

• wtorek, 26 października, 12:00 CET
    Nowości w InCites Benchmarking & Analytics
    Zobacz, co nowego w InCites Benchmarking & Analytics, aby uzyskać wsparcie w pracy badawczej i ewaluacji dorobku. Dowiedz się więcej o nowym raporcie dla wydawców, nowych wskaźnikach dla czasopism, dla współpracy i zmianach w wizualizacjach, które już są dostępne w InCites.

• środa, 27 października, godz. 11:00 -11:45 CET
    Journal Citation Reports 2021
    Nowe wydanie JCR 2021 zawiera udoskonalenia i dodatki do istniejących źródeł informacji o czasopismach naukowych. Dołącz do naszej sesji, aby dowiedzieć się więcej o rozszerzeniu zakresu czasopism w JCR, które pozwoli na odzwierciedlenie pełnego zakresu badań ujętych we wszystkich czasopismach w Web of Science Core Collection. Wraz z rozszerzeniem zakresu, nowe wydanie JCR zawiera również nowy wskaźnik Journal Citation Indicator, umożliwiający pełniejszy wgląd i uzupełniający kontekst zakresu miar JCR.

• czwartek, 28 października, godz. 11:00 - 12:00 CET
    Wprowadzenie do światowych rankingów akademickich
    Dołącz do naszej sesji, aby omówić wzrost znaczenia globalnych rankingów akademickich oraz ich historię. Nasz ekspert, przybliży Państwu kontekst, który pozwoli lepiej zrozumieć niektóre z głównych systemów rankingowych oraz potencjalne działania i strategie wpływające na pozycje rankingową instytucji.