Warsztaty: SciVal – narzędzie do analizy danych zawartych w bazie Scopus

Data: 07.06.2018 Kategoria: warsztaty, szkolenia, seminaria

Biblioteka Politechniki Wrocławskiej oraz firma Elsevier zapraszają na bezpłatne warsztaty:

SciVal – narzędzie do analizy danych zawartych w bazie Scopus
18 czerwca 2018 r., budynek D-21,
pl. Grunwaldzki 11, wejście A, sala 102 (1 piętro),
godziny do wyboru:
10.00-11.30; 12.00-13.30; 14.00-15.30

Warsztaty przeprowadzi w języku polskim przedstawiciel firmy Elsevier p. Krzysztof Szymański dla trzech 20 osobowych grup, z dostępem do indywidualnych komputerów. Organizatorzy zapewniają przerwę kawową.

W programie:
  • Czym jest profil autora w Scopus i SciVal oraz jak go używać?
  • Jak analizować dorobek autora? Jak porównać swój dorobek z autorami z tej samej dyscypliny?
  • Co to jest ORCID i jak go połączyć z profilem autora w Scopus i SciVal?
  • Jak prezentuje się obraz mojej instytucji w świecie? Jakie są silne strony mojej instytucji?
  • Jakie dyscypliny, wg OECD, wypadają najlepiej? Jacy autorzy mają na nie największy wpływ?
  • Jak korzystać z klasyfikacji dyscyplin naukowych? Klasyfikacja dyscyplin w Scopus i SciVal.
  • Jak analizować obszary badawcze? Jak identyfikować wiodących autorów, instytucje i czasopisma dla danej dyscypliny?
  • Z jakich wskaźników warto korzystać? Jak porównać dorobek naukowy w różnych instytucjach?

Zapraszamy do rejestracji on-line

SciVal -to narzędzie do analizy danych zawartych w bazie Scopus, które umożliwia wizualizację osiągnięć instytucji naukowych, porównanie z innymi jednostkami, ocenę potencjalnych współpracowników oraz partnerów, a także analizowanie trendów w światowej nauce.

Warunki dostępu: osobiste konto do serwisów Elsevier (Science Direct lub Scopus) lub konto założone bezpośrednio na serwerze SciVal po wybraniu opcji „Register Now”. Dostęp do narzędzia: z komputerów PWr lub poprzez PROXY.

Kontakt: Dział Informacji Naukowej i Zasobów Elektronicznych, Barbara Urbańczyk barbara.urbanczyk@pwr.edu.pl, tel. 71 320 47 15.