Web of Science - rejestracja zakończona

Data: 13.02.2018 Kategoria: zasoby i e-zasoby

Biblioteka Politechniki Wrocławskiej oraz firma Clarivate Analytics zapraszają na bezpłatne szkolenie dedykowane doktorantom oraz pracownikom PWr:

Web of Science - kryteria wyboru i indeksacja źródeł. Bibliometryczna ocena dorobku naukowego

26 lutego 2018 r., godz. 13.00-16.00,
budynek Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej (D-21)
Plac Grunwaldzki 11, wejście A, sala 007 (parter)

Szkolenie poprowadzi przedstawiciel firmy Clarivate Analytics – p. Marcin Kapczyński.

web_logo.png

REJESTRACJA ZAKOŃCZONA

Program:

Cześć pierwsza

• Web of Science - zakres i wykorzystanie, metody budowania kwerend i sposoby wyszukiwania, filtrowanie, analizowanie i zarządzanie rezultatami.
  • Identyfikacja najbardziej wpływowych prac, autorów, instytucji, trendów badawczych itp.
  • Tworzenie raportów cytowań. Indeks h i inne wskaźniki stosowane w ocenie dorobku naukowego.
  • Wykorzystanie Endnote do gromadzenia i tworzenia bibliografii załącznikowej. Formatowanie stylów bibliograficznych i  tworzenie przypisów w tekście.
  • Określanie jakości czasopisma na podstawie Journal Citation Reports. Jak wybrać czasopismo do publikacji swojej pracy.
  • Moduł bibliomteryczny Incites Benchmark&Analytics.

Część druga

• Web of Science - rodzaje, proces zgłaszania, kryteria oceny oraz proces selekcji źródeł indeksowanych w bazie.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do przygotowania pytań i ciekawych przykładów do przedyskutowania
z przedstawicielem firmy. Przypominamy, że Web of Science oraz narzędzie InCites znajdują się w ofercie informacyjnej Biblioteki PWr i dostępne są dla wszystkich użytkowników Politechniki Wrocławskiej z komputerów sieci PWr oraz zdalnie poprzez serwer Proxy.

Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń (rejestracja zakończona).

Kontakt:
Dział Informacji Naukowej i Zasobów Elektronicznych