Webinaria SciFinder-n 21.10-2020 - 9.12.2020

Data: 20.10.2020 Kategoria: e-kursy, warsztaty, szkolenia, seminaria, webinaria

Biblioteka Politechniki Wrocławskiej zaprasza na bezpłatne webinaria poświęcone bazie SciFinder-n, na platformie SciFinder-n Webinars. Oprócz webinariów bieżących można tam znaleźć także zarejestrowane wcześniej szkolenia (Recordings of Previous Seminars).

Najbliższe webinarium: 21 października(środa) 2020

Analyze This - Leveraging  the Analytical Literature using SciFindern and MethodsNow

Przypominamy, że nowa zoptymalizowana i rozbudowana wersja platformy SciFinder o nazwie SciFinder-n jest dostępna dla użytkowników Politechniki Wrocławskiej z komputerów sieci PWr lub poprzez system PROXY.

Wejście:
scifinder-n.cas.org (dla zarejestrowanych Użytkowników dotychczasowej wersji SciFinder)
scifinder.cas.org/registration (rejestracja nowych Użytkowników, wyłącznie na komputerach w sieci PWr, wymagany adres uczelniany email)

Nowe funkcjonalności SciFinder-n:

• automatyczne zapisywanie historii wyszukiwania
  • automatyczne podpowiedzi do wyszukiwania
  • kombinacja wyszukiwania tekstowego ze strukturalnym
  • prowadzenie wielu wyszukiwań jednocześnie
  • nowy, światowej klasy ranking trafności
  • mapa cytowań, uwzględniająca publikacje cytowane i cytujące
  • monitorowanie danych w zakresie reakcji chemicznych i struktur Markush (alerty)
  • filtrowanie danych w celu identyfikacji związków chemicznych według ich nazwy

Nowe zasoby w SciFinder:

• MethodsNow do 4,5 miliona protokołów metod syntetycznych, przepisy (CAS Method Nr)
    cas.org/products/methodsnow
  • PatentPak - ponad 10 milionów przeszukiwalnych pełnych tekstów patentów; uwzględnia wszystkie nazwy i struktury substancji chemicznych opisane numerem CAS i oznaczone wewnątrz opisu patentowego
    cas.org/products/patentpak
  • Planer Retrosynthesis - nowe oprogramowanie "Computer-Aided Synthetic Design", które pozwala tworzyć proces retrosyntezy i tworzyć cząsteczki docelowe na podstawie eksperymentalnych i przewidywanych przez AI ścieżek reakcji syntetycznych, w tym produktów pośrednich, ich kosztów i wydajności.