FAQ dotyczące dokumentowania dorobku naukowego

Należy zgłosić się do biblioteki w swojej jednostce (wydziale) lub skorzystać z formularza zgłoszeniowego.

Swoje prace w bazie DONA mogą zarejestrować pracownicy (również pracownicy emerytowani), doktoranci i studenci oraz wszystkie osoby realizujące prace w ramach umów cywilnoprawnych na rzecz Politechniki Wrocławskiej.

Autor może wygenerować zestawienie swoich prac na stronie dona.pwr.edu.pl. W tym celu należy zalogować się na stronie podając hasło i login jak do poczty PWr, a następnie określić kryteria wyboru prac, które mają znaleźć się na wykazie. Możliwe jest wskazanie konkretnych rodzajów dokumentów, ustawienie zakresu czasowego zarejestrowanych prac lub zastosowanie różnych filtrów.

Zestawienia dorobku znajdują się w zakładce Wydruki. Zalogowany autor może wygenerować wykazy w formatach PDF, DOCX, DOC, ODT. Pozostali użytkownicy mogą przeglądać dorobek swój i innych autorów (z wyłączeniem prac tajnych i poufnych) lub pobrać go w formacie PDF.

Aby otrzymać potwierdzony wykaz dorobku należy złożyć zamówienie w Sekcji Dorobku Naukowego:

• e-mailem na adres: dona@pwr.edu.pl, lub
  • poprzez formularz zamówienia,  lub
  • telefonicznie: 320-31-63, 41-69, 23-14, 47-61 lub
  • osobiście, bud. D-21, pok. 133, I p. w godz. 8:00-15:00.

W zamówieniu należy określić kryteria wyboru prac, które mają znaleźć się na wykazie, np. wszystkie prace, prace za lata 2013-2017, tylko prace opublikowane, prace punktowane, prace afiliowane do jednostki PWr itp. Po odbiór potwierdzonego wykazu dorobku należy zgłosić się do budynku D21, pok. 133 (I piętro) w godz. 8:00-15:00.

Listy czasopism punktowanych można znaleźć na stronach:

Jest to praca przypisana do konkretnej jednostki (wydziału), którą autor/autorzy wskazali na publikacji lub poprzez podpisanie oświadczenia, jako miejsce realizacji badań naukowych.

Autor / redaktor będzie proszony o złożenie oświadczenia w trakcie dokumentowania w przypadku:

• braku na publikacji afiliacji do jednostki naukowej;
  • wskazania na publikacji przez jednego autora więcej niż jednej jednostki naukowej;
  • podania jednostki naukowej spoza PWr na publikacji, która powstała w czasie trwania stażu naukowego w innej uczelni.

Dorobek piśmienniczy powstały we współpracy z inną jednostką naukową jest rejestrowany w systemie DONA na życzenie zainteresowanych, ale nie jest zaliczany do dorobku żadnej z jednostek Uczelni, tylko do dorobku indywidualnego autora.

Tak, tego rodzaju prace mogą być zdokumentowane w bazie DONA. Praca popularnonaukowa musi być publikacją, czyli posiadać numer ISBN lub ISSN. Praca niepublikowana (np. raport z badań) musi mieć cechy pracy naukowej, czyli określony przedmiot badań, metody badawcze, wnioski oraz bibliografię.

Aktualny wykaz cytowań można zamówić w Dziale Informacji Naukowej/Sekcji Naukometrii, bud. D-21, pok. 101, 104. Numery telefonów i adresy e-mail dostępne są na stronie Działu.