Godziny otwarcia Biblioteki w lipcu i sierpniu

Data: 02.07.2020 Kategoria: godziny otwarcia i lokalizacje

Drodzy Czytelnicy, Biblioteka Politechniki Wrocławskiej będzie w lipcu i w sierpniu 2020 r. czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-14:00. W związku z wciąż trwającym zagrożeniem epidemicznym zmianie ulegnie jednak dotychczasowy sposób jej funkcjonowania.

Centralnym punktem zwrotów wypożyczonych materiałów (bez względu na to, z której Biblioteki PWr zostały one wypożyczone) stanie się Czytelnia Główna (bud. A-1, pok. 307). Wszystkie zwrócone książki trafią na 7-dniową kwarantannę i dopiero po tym czasie będzie można je ponownie wypożyczyć.

Aby załatwić wszystkie sprawy związane z obsługą konta bibliotecznego oraz odebrać zamówione drogą elektroniczną zbiory (zarówno te z Biblioteki Klasycznej, Biblioteki Beletrystycznej, Biblioteki Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego jak i z Bibliotek Tematycznych) w okresie 20-24 lipca 2020 r. trzeba się będzie udać do Biblioteki Beletrystycznej (bud. A-1, pok. 308).

W dniach 27-31 lipca ze względu na remont pomieszczeń wypożyczanie zbiorów z Biblioteki Beletrystycznej zostanie wstrzymane.

Biblioteki Tematyczne zlokalizowane przy Wydziałach, Biblioteka Beletrystyczna oraz Biblioteki Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego pozostaną w najbliższym czasie nadal zamknięte.

Zapraszamy Was również do odwiedzania Strefy Otwartej Nauki (bud. D-21, Bibliotech, II piętro), w której będziecie mogli korzystać zarówno z naszych e-zasobów (poprzez terminale), jak i książek lektoryjnych (po uprzednim ich zamówieniu w katalogu elektronicznym).

Dostęp do norm w Punkcie Informacji Normalizacyjnej D-21, pok. 203, II piętro: termin i godzinę każdej wizyty należy ustalić wcześniej telefonicznie lub mailowo (71 320 35 27, pin@pwr.edu.pl).

Nowy czas realizacji zamówień:
książki zamówione przed godziną 11.00 można odebrać tego samego dnia po 13.00, te zamówione po 11.00 w dniu następnym po godzinie 13.00.

Limity osób:
w Wypożyczalni Głównej jednocześnie mogą przebywać 3 osoby, w Czytelni Głównej - 1 osoba, w Strefie Otwartej Nauki - 20. Prosimy o stosowanie maseczek, dezynfekcję rąk przy wejściu i zachowanie 2 metrowych odstępów w kolejce.

Zachęcamy aby sprawy nie wymagające osobistego kontaktu z bibliotekarzami załatwiać mailowo lub telefonicznie > w zakładce Kontakt na witrynie Biblioteki znajdziecie formularz umożliwiający wybór adresata po temacie zapytania, zaś na stronie biblioteka.pwr.edu.pl/pracownicy spis wszystkich naszych pracowników.