TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Biblioteka Politechniki Wrocławskiej

Dostęp testowy do pełnej wersji bazy REAXYS oraz szkolenie online

Data: 10.05.2024 Kategoria: dostęp testowy

Zapraszamy do skorzystania z dostępu testowego do pełnej wersji interaktywnej bazy z zakresu chemii i dziedzin pokrewnych – Reaxys. Test rozpocznie się od 13 maja 2024 i potrwa 30 dni.

W ramach testu użytkownicy Politechnika Wrocławskiej będą mieli dostęp do dwóch dodatkowych modułów, do których nie mają dostępu w ramach standardowej  licencji.

Moduł Reaxys Predictive Retrosynthesis upraszcza i  poszerza możliwości retrosyntezy. Zapewnia dostęp do już opublikowanych ścieżek syntezy oraz poszerza wiedzę o nigdy wcześniej nie publikowane. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w połączeniu z największą na świecie bazą danych zawierającą około 60 milionów reakcji chemicznych. Dzięki temu modułowi można odkryć nowe, szybsze, bardziej ekonomiczne ścieżki syntezy i w konsekwencji skrócić czas prac eksperymentalnych.

Reaxys Target and Bioactivity to moduł poświęcony aktywności biologicznej substancji. Moduł ten pomaga w podejmowaniu decyzji dotyczących najbardziej obiecujących interakcji substancja-cel farmakologiczny przy użyciu największej na świecie bazy danych dotyczących celów, bioaktywności i toksykologii. Funkcja wizualizacji bioaktywności w Reaxys umożliwia łatwe porównanie odpowiednich danych i ich eksportowanie. Reaxys Target & Bioactivity pomaga szybko odpowiedzieć na pytania:

Jakie substancje wchodzą w interakcje z moim celem farmakologicznym? Jakie rodzaje interakcji zachodzą między moją substancją a celem farmakologicznym? Jakie interakcje mają inne substancje o podobnej strukturze? Jakie jest porównawcze powinowactwo różnych substancji do moich celów?

Informacje na temat bazy i tego, w jaki sposób można z niej korzystać (tutoriale, kursy, etc.) znajdują się pod linkiem: elsevier.libguides.com.  

Na początku dostępu testowego Wydawca zaprasza zainteresowanych na szkolenia, które odbędą się w formie on-line:

  • Szkolenie w języku polskim odbędzie się w poniedziałek, 13 maja o godzinie 14:00. Link do rejestracji:
    elsevier.zoom.us/webinar
  • Szkolenie w języku angielskim odbędzie się 14 maja o godzinie 10:00. Link do rejestracji:
    elsevier.zoom.us/webinar 

Zainteresowanych zapraszamy do rejestrowania się, aby mogli odtworzyć nagranie, jeśli nie będą mogli uczestniczyć w szkoleniach w zaproponowanych terminach.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję