TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Biblioteka Politechniki Wrocławskiej

Webinaria Elseviera styczeń - marzec 2021 oraz SciVal Advisor Program Polska edycja 2021

Data: 19.01.2021 Kategoria: warsztaty, szkolenia, seminaria, webinaria

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Firma Elsevier zaprasza wszystkich zainteresowanych: naukowców, bibliotekarzy, osoby zarządzające nauką oraz zainteresowane analizą dorobku naukowego instytucji, do uczestnictwa w webinariach na platformie BrightTalk. Udział w webinariach jest bezpłatny i otwarty.

  • Knovel: narzędzie wspierające nauczanie i zajęcia online, 25.01. godz. 14:30
    brighttalk.com/webcast
    Podczas tego webinarium dowiesz się: - jak wykorzystać bazę Knovel w zajęciach zdalnych, - jak włączyć rozbudowane arkusze kalkulacyjne do zadań domowych, - jak wykorzystać rozwiązania bazy Knovel w raportach, projektach lub pracach naukowych.

  • Nowe funkcjonalności w bazie Scopus26.01 godz. 11:00
    brighttalk.com/webcast
    Podczas tego webinarium dowiesz się:
    - jakie informacje można znaleźć w bazie Scopus,
    - jakie nowości pojawiły się w bazie Scopus w ciągu ostatnich 6 miesięcy

  • Nowe funkcjonalności w narzędziu SciVal, 02.02 godz.11:00
    brighttalk.com/webcast
    Podczas tego webinarium dowiesz się:
    - w jaki sposób wykorzystać filtry wg pozycji autora,
    - jak szybko definiować obszary badawcze na podstawie Scopus ID w trybie instytucji,
    - jak uzyskać informacje na temat Open Access dla wszystkich podmiotów.

  • Nowoczesne repozytorium: wydawanie czasopism, zarządzanie OA, dane badawcze, 09.02 godz. 11:00
    brighttalk.com/webcast
    Biblioteki, które odniosły sukces, już teraz pokazują, że IR jest istotną częścią infrastruktury kampusu i niezbędną usługą biblioteczną, która wpływa na finansowanie i widoczność instytucji, badania oraz naukę i rekrutację studentów. Czerpiąc ze społeczności Digital Commons złożonej z ponad 500 instytucji, webinarium udostępnia dane i przykłady kluczowych usług IR, w tym zarządzania OA, danych badawczych i publikacji w czasopismach.

  • Jak rozpocząć przygodę z narzędziem SciVal? 16.02 godz.10:00
    brighttalk.com/webcast
    SciVal to narzędzie do analizy danych zawartych w bazie Scopus, które umożliwia wizualizację osiągnięć instytucji naukowych, porównanie z innymi jednostkami, ocenę potencjalnych współpracowników oraz partnerów, a także analizowanie trendów w światowej nauce. Podczas szkolenia zobaczysz do czego mogą posłużyć dostępne wskaźniki oraz to, że każdy może wykonać nawet skomplikowane analizy w kilka minut.

    Podczas tego webinarium dowiesz się:
    - czym jest SciVal oraz na jakich danych bazuje,
    - jak uzyskać do niego dostęp,
    - jak działa nawigacja i gdzie należy „kliknąć” w poszukiwaniu odpowiedzi,
    - teoria połączona z praktyką w przystępnym przekazie.

  • Cele zrównoważonego rozwoju ONZ - jak analizować wskaźniki bibliometryczne? 23.02 godz.11:00
    brighttalk.com/webcast
    Agenda na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030 zawierająca Cele została przyjęta przez wszystkie 193 państwa członkowskie ONZ. W państwach członkowskich różne organizacje monitorują tę kwestię, specjalnie powołane agendy rządowe lub krajowe urzędy statystyczne. Ale czy nie zastanawiasz się jak Ty jako naukowiec lub twoja instytucja partycypujecie w Światowych wyzwaniach? Może słyszałeś o jakiś innych możliwościach finansowania badań powiązanych z SDG i chciałbyś sprawdzić czyje publikacje tam się pojawiają? Nasze webinarium to dobre miejsce na postawienie pierwszego kroku w kierunku analizy SDG z perspektywy bibliometrycznej.

    Podczas webinarium dowiesz się:
    - gdzie szukać informacji odnośnie SDG,
    - SDG, a publikacje, cytowania i wskaźniki,
    - wstęp do analizy - czy moje publikacje wpisują się w SDG?

  • Jak łatwo wydawać czasopismo i dotrzeć do szerokiego grona odbiorców? 02.03 godz. 11:00
    brighttalk.com/webcast
    Czy jesteś zainteresowana/y stworzeniem czasopisma naukowego? Prowadzisz już czasopismo i chcesz poszerzyć jego zasięg? Szukasz nowych sposobów prezentowania treści swojego czasopisma w internecie? Jeśli odpowiedziała/eś pozytywnie na którekolwiek z tych pytań, odniesiesz korzyści z tego webinarium. Zarejestruj się i dołącz do mnie, aby dowiedzieć się, jak ułatwić publikowanie swojego czasopisma w OA i zwiększać jego oddziaływanie.

  • 20 ciekawych rozwiązań, które znajdą zastosowanie w repozytorium instytucjonalnym09.03 godz.11:00
    brighttalk.com/webcast
    Wraz z rozwojem nauki cyfrowej, ewoluowała rola IR. Niezależnie od tego, czy tworzysz swoje repozytorium przez 6 miesięcy, czy 6 lat, nowoczesne repozytorium prezentuje więcej niż tylko artykuły pracowników naukowych. Dołącz do nas, aby poznać niektóre z ekscytujących zmian, jakie widzimy w repozytoriach Digital Commons. Z naszego webinarium wyniesiesz pomysły na rozszerzenie fukncjonalności swojego repozytorium, w tym:
    - nowe rodzaje treści, takie jak podcasty, historie mówione oraz czasopisma dwujęzyczne i obcojęzyczne,
    - funkcje interaktywne, takie jak natywne przesyłanie strumieniowe i osie czasu,
    - możliwości techniczne wbudowane w system, w tym dostępne strony tytułowe i Plum X Metrics.

  • Jak pracować z profilem autora i preprintami w bazie Scopus? 16.03 godz.11:00
    brighttalk.com/webcast
    W bazie Scopus znajduje się ponad 16 milionów profili autorów. W ramach ostatnich aktualizacji w bazie Scopus dostępne są również preprinty. Podczas webinarium dowiesz się:
    - w jaki sposób tworzone są profile autora,
    - jakie informacje możesz zdobyć na podstawie profilu autora,
    - co to są preprinty,
    - dlaczego w bazie Scopus są dostępne preprinty.

  • SciVal dla naukowca - kierunek współpraca, jak szukać współpracowników? 23.03 godz.11:00
    brighttalk.com/webcast
    Jesteś aktywnym członkiem społeczności naukowej, publikujesz lub może odpowiadasz za współpracę międzynarodową twojej instytucji? Dobrze trafiłeś, podczas webinarium poruszymy tę tematykę i spojrzymy z perspektywy danych bibliometrycznych co mogą nam one powiedzieć na temat współpracy oraz w jaki sposób to analizować. Podczas webinarium dowiesz się:
    - co mogą powiedzieć dane bibliometryczne w kontekście współpracy,
    - jakie narzędzia i funkcjonalności mamy do dyspozycji,
    - jak współpraca wpływa na nasze wskaźniki.

  • Poznaj nowe możliwości finansowania badań z całego świata30.03 godz.11:00
    brighttalk.com/webcast
    Niezależnie od tego, czy szukasz grantu na kolejny projekt naukowy, stypendium za granicą, czy chcesz sfinansować swój udział w nadchodzącej konferencji, tutaj znajdziesz narzędzia do ich wyszukiwania oraz dowiesz się jak znaleźć odpowiednie możliwości finansowania dla swoich badań.

SciVal Advisor Program Polska edycja 2021

Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w dedykowanym programie SciVal Advisor. W ramach programu odbędzie się seria 8 tematycznych spotkań online podczas których, w szczegółowy sposób przedstawione zostaną funkcjonalności i możliwości narzędzia SciVal. Program rozpocznie się 24 lutego i potrwa do końca marca br. Rejestracja jest otwarta do 12 lutego, udział bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń.

Po zakończeniu spotkań uczestnicy będą mogli wziąć udział w teście, a po uzyskaniu pozytywnego wyniku otrzymają certyfikat oraz zaproszenie do grupy zaawansowanych użytkowników narzędzia SciVal. Wszystkich zainteresowanych udziałem w programie zapraszamy do zapisów tutaj: forms.office.com.

Zacznij używać SciVal już teraz!

Aby rozpocząć swoją przygodę z analizami przejdź na stronę scival.com, wybierz Sign in. Następnie, jeżeli posiadasz zarejestrowane konto, podaj swój adres e-mail. Dzięki nowemu systemowi logowania wystarczy teraz tylko jedno konto do wszystkich produktów Elsevier.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję