Wykazy czasopism i wydawców MEiN/MNiSW

Wykaz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych z dnia 5 stycznia 2024 r.

Wykaz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych z dnia 3 listopada 2023 r.

Wykaz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych z dnia 17 lipca 2023 r.

Scalony wykaz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych z 21.12.2021

Wykaz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych z 01.12.2021

Scalony wykaz czasopism i materiałów konferencyjnych z dnia 18.02.2021

Nowy rozszerzony wykaz obejmuje 31440 tytułów czasopism i 1639 tytułów materiałów konferencyjnych i zawiera zmiany względem wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych ogłoszonego komunikatem z dnia 9 lutego 2021 r. Załącznik do komunikatu Ministra Edukacji i Nauki z dnia 9 lutego 2021 r. (pdf do pobrania).

Wykaz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych z dnia 18 grudnia 2019 r. (strona otworzy się w nowym oknie)

W dniu 3 grudnia 2019 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 28 listopada 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie sporządzania wykazów wydawnictw monografii naukowych oraz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych (Dz. U. poz. 2341), które pozwoliło Komisji Ewaluacji Nauki na sporządzenie projektu nowego wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych w uproszczonym trybie. Informacje dotyczące tego, w jaki sposób sporządzono zaktualizowany wykaz są dostępne na stronie MNiSW: Nowe, rozszerzone wykazy czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych oraz wydawnictw monografii naukowych (strona otworzy się w nowym oknie).

Wykaz zawiera:

• czasopisma ujęte w międzynarodowych bazach Scopus i Web of Science Core Collection,
  • czasopisma naukowe będące przedmiotem projektów finansowanych w ramach programu „Wsparcie dla czasopism naukowych”
  • recenzowane materiały z międzynarodowych konferencji informatycznych, posiadających co najmniej rangę C w bazie The Computing Research and Education Association of Australasia (CORE)
  • czasopisma naukowe ujęte w międzynarodowej bazie ERIH+, ale nieujęte w bazach Scopus i WoS Core Collection, które w wyniku oceny eksperckiej zostały uznane (przez zespoły powołane dla dyscyplin naukowych w dziedzinie nauk humanistycznych, dziedzinie nauk społecznych i dziedzinie nauk teologicznych) za posiadające międzynarodową renomę.

Wykaz wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe  z dnia 22 lipca 2021 r. (strona otworzy się w nowym oknie)

W ramach wykazu:

1. dodano 88 nowych wydawnictw;
  2. usunięto z wykazu wydawnictwo Vandenhoeck & Ruprecht unipress o identyfikatorze 78100
  3. zmieniono nazwę dla 10 wydawnictw.

Wykaz wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe z dnia 29 września 2020 r. (strona otworzy się w nowym oknie)

Wykaz MNiSW obejmuje wydawnictwa krajowe i zagraniczne, podzielone na poziomy pierwszy i drugi zgodnie z oceną prestiżu wydawcy. Komisja Ewaluacji Nauki sporządza wykaz wydawnictw, kierując się m. in. tym, czy wydawnictwo spełnia etyczne i naukowe standardy, poprzez m. in. stosowanie ustalonej procedury recenzji naukowej. Zgodnie z Rozporządzeniem o ewaluacji za publikację monografii/redakcję monografii/rozdziału w monografii z poziomu II można uzyskać odpowiednio 200/100/50 pkt w dziedzinach n. ścisłych i inżynieryjno-technicznych, natomiast za publikacje w wydawnictwach z poziomu I można uzyskać 80/20/20. Prace opublikowane przez wydawnictwa nie znajdujące się na wykazie uzyskają 20/5/5 pkt.

Wykaz wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe z dn. 28 września 2020 obejmuje 728 wydawnictw, w tym 692 wydawnictwa na poziomie I i 36 wydawnictw na poziomie II.

Na wykazie MNISW, obok innych wydawnictw uczelnianych, znalazło się również wydawnictwo Politechniki Wrocławskiej.

Zwracamy Państwa uwagę na to, że liczba monografii, rozdziałów i prac pod redakcją, którą jednostki i autorzy będą mogli wykazywać w ewaluacji, jest ograniczona limitami narzuconymi przez MNiSW!

Wykaz wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe z dnia 17 grudnia 2019 r. (strona otworzy się w nowym oknie)

Wykaz wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe obejmuje 713 wydawnictw, w tym 677 wydawnictw na poziomie I (80 pkt) i 36 wydawnictw na poziomie II (200 pkt).

Ujednolicony wykaz czasopism punktowanych za lata 2013-2016 z dnia 26.01.2017 r. (strona otworzy się w nowym oknie)

Wykaz czasopism, składający się z 3 części, który był wykorzystany przy kompleksowej ocenie jednostek za lata 2013-2016. Punktację z tego wykazu będą miały również artykuły opublikowane w l. 2017-2018!

Czasopisma wydawane przez Politechnikę Wrocławską na liście MNiSW (strona otworzy się w nowym oknie).

Wykazy czasopism naukowych i wydawnictw MNiSW (wyszukiwarka otworzy się w nowym oknie)