Biblioteka Politechniki Wrocławskiej ponownie otwarta dla Czytelników od 19 kwietnia 2021 r.

Data: 17.04.2021 Kategoria: godziny otwarcia i lokalizacje

Biblioteka Politechniki Wrocławskiej (tj. Wypożyczalnia Główna i Wypożyczalnia Beletrystyczna w budynku A-1, Strefa Otwartej Nauki i Punkt Informacji Normalizacyjnej w budynku D-21, a także Biblioteki tematyczne na Wydziałach i Biblioteki Filii w Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu) zostanie ponownie otwarta dla Czytelników od 19 kwietnia 2021 r., od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00.

Zachęcamy do korzystania z wymienionych poniżej usług oraz zbiorów:

• Zbiory drukowane wypożyczane na zewnątrz z Wypożyczalni Głównej i Wypożyczalni Beletrystycznej, a także z Bibliotek tematycznych na Wydziałach i Bibliotek Filii w Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu - usługa świadczona na dotychczasowych zasadach przy uwzględnieniu reżimu sanitarnego obowiązującego w każdym z budynków Biblioteki.
  • Źródła elektroniczne – dostęp do ok. 67,5 tys. e-czasopism, blisko 400 tys. e-książek i ponad 120 baz danych, dostępne zdalnie poprzez serwer PROXY (biblioteka.pwr.edu.pl/e-zasoby). Więcej informacji na stronie: biblioteka.pwr.edu.pl/e-zasoby (e-mail: infnauk@pwr.edu.pl)
  • Skany na życzenie – wszystkie osoby posiadające aktywne konto biblioteczne mogą złożyć zamówienie na skan materiałów udostępnianych dotychczas w czytelni. Zamawiać można artykuły z czasopism jak również fragmenty książek np. poszczególne rozdziały. Dzienny limit dla jednego użytkownika wynosi 5 zamówień. Zgodnie z przepisami prawa autorskiego nie skanujemy całych książek (maksymalnie do 20% całości treści). Zamówienia będą realizowane według kolejności zgłoszeń. Więcej informacji na stronie: biblioteka.pwr.edu.pl/zamawianie-skanow (e-mail: biblioteka.skany@pwr.edu.pl).
  • Legimi – kolekcja ponad 60 tys. tytułów beletrystycznych (zarówno e-booków, jak i audiobooków). Więcej informacji na stronie: biblioteka.pwr.edu.pl/legimi (kontakt mailowy przez Biblioteki Tematyczne Działu Usług Informacyjnych lub Wypożyczalnię Główną e-mail: biblioteka.wyp@pwr.edu.pl)
  • Wypożyczalnia międzybiblioteczna sprowadza z bibliotek krajowych i zagranicznych literaturę, której nie ma zarówno w zbiorach Biblioteki PWr, jak i w innych bibliotekach Wrocławia. Więcej informacji na stronie: biblioteka.pwr.edu.pl/wypozyczalnia-miedzybiblioteczna (e-mail: biblioteka.wypmb@pwr.edu.pl)
  • Zapisy zdalne do biblioteki  – pracownicy PWr, którzy chcą zapisać się do Biblioteki mogą to uczynić zdalnie poprzez przesłanie wypełnionego i podpisanego formularza zapisu (pdf do pobrania), studenci PWr oprócz formularza zapisu przesyłają skan legitymacji studenckiej  (e-mail: biblioteka.wyp@pwr.edu.pl)
  • Polecane webinaria (biblioteka.pwr.edu.pl/webinaria).
  • Szkolenia online – indywidualne i grupowe (po wcześniejszym uzgodnieniu).
    Więcej informacji na stronie: biblioteka.pwr.edu.pl/szkolenia-i-praktyki (e-mail: infnauk@pwr.edu.pl)
  • Analiza cytowań prac naukowych pracowników Politechniki Wrocławskiej na podstawie baz Web of Science, Scopus oraz Google Scholar. Więcej informacji na stronie: biblioteka.pwr.edu.pl/analiza-cytowan (e-mail: infnauk@pwr.edu.pl)
  • Dokumentowanie dorobku naukowego pracowników, studentów i doktorantów Politechniki Wrocławskiej. Formularz zamawiania wykazu prac z bazy DONA znajduje się na stronie: dona.pwr.edu.pl/zamowienie-wykazu.
    Więcej informacji na stronie: biblioteka.pwr.edu.pl/dorobek-naukowy (e-mail:  dona@pwr.edu.pl).
  • Normy - z powodu trwającej pandemii termin i godzinę każdej wizyty w czytelni norm należy ustalić wcześniej telefonicznie: 71 320 35 27 lub mailowo: pin@pwr.edu.pl (więcej na stronie biblioteka.pwr.edu.pl/normy).

W razie pytań lub konieczności dodatkowych wyjaśnień prosimy o kontakt przez formularz znajdujący się na stronie: biblioteka.pwr.edu.pl/kontakt lub bezpośrednio na adres mailowy odpowiedniego działu Biblioteki. Zachęcamy także do kontaktów poprzez maile z pracownikami Biblioteki. Wykaz wszystkich pracowników znajduje się na stronie: biblioteka.pwr.edu.pl/pracownicy.