Biblioteka PWr otrzyma najnowocześniejszy system biblioteczny na świecie

Data: 29.12.2021 Kategoria: zasoby i e-zasoby

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaakceptowało przygotowaną przez Bibliotekę Narodową listę instytucji, w których zostanie wdrożony najnowocześniejszy na świecie system biblioteczny ALMA. W tym gronie – z najlepszym wynikiem kwalifikacyjnym w kraju - znalazła się Biblioteka Politechniki Wrocławskiej.

Nasza biblioteka w grudniu wystartowała w ogłoszonym przez Bibliotekę Narodową konkursie „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025” na darmowe wdrożenie i utrzymanie systemu ALMA. Według ogłoszonej listy rankingowej znaleźliśmy się na pierwszym miejscu listy zawierającej instytucje zakwalifikowane do otrzymania programu.

Wdrożenie łącznie obejmie 16 dużych bibliotek publicznych i zaliczonych do Ogólnokrajowej Sieci Bibliotecznej (OSB) oraz 124 publiczne z województw: świętokrzyskiego, łódzkiego i lubelskiego.

Więcej >> strona Politechniki Wrocławskiej